Edit

Skontaktuj się z nami!

Biuro Centralne

Biuro regionalne

Sukcesja biznesu

Posiadanie znacznego majątku w chwili śmierci może stanowić źródło poważnych komplikacji w sferze podziału majątku i odpowiedzialności za zobowiązania. Aktywnie czerpiąc z unikalnego dorobku naukowego i doświadczeń zawodowych członków naszego Zespołu, Kancelaria proponuje wszystkim zainteresowanym osobom prowadzącym działalność gospodarczą pomoc w przygotowaniu przemyślanej strategii dziedziczenia biznesu. Jej głównym założeniem jest maksymalne uwzględnienie woli (przyszłego) spadkodawcy.

 

Wykorzystując zarówno polskie, jak i zagraniczne rozwiązania w tym zakresie jesteśmy w stanie pomóc każdemu przedstawicielowi biznesu w dokonaniu optymalnej reorganizacji zgromadzonego majątku oraz poczynieniu w odniesieniu do jego poszczególnych efektywnych rozrządzeń na wypadek śmierci. Z tego powodu działania Kancelarii są zawsze dostosowane do każdego indywidualnego przypadku poprzez uwzględnienie strukturę własnościowej majątku Klienta oraz jego rozmiar. Kierując się oczekiwaniami naszych zleceniodawców, szczególny nacisk kładziemy na zabezpieczenie interesów wszystkich wyznaczonych przez nich beneficjentów (dziedziców).

Na tej płaszczyźnie nasza Kancelaria zapewnia przede wszystkim:

  • doradztwo i obsługę prawną przekształcenia działalności gospodarczej w wybraną przez Klienta formę umożliwiającą sprawną i bezkonfliktową sukcesję,
  • odpowiednią zmianę treści dokumentów korporacyjnych danego przedsiębiorstwa gwarantującą bezproblemowe dysponowanie udziałami lub akcjami na wypadek śmierci,
  • wybór i asystę w dokonaniu właściwych rozrządzeń na wypadek śmierci ze szczególnym uwzględnieniem powołania wykonawcy testamentu, dokonania zapisów windykacyjnych lub utworzenia co najmniej jednego trustu pod prawem obcym.

Osoba odpowiedzialna:

dr Jakub Głowacz

Prawnik Zarządzający

GŁOWACZ POLAK Kancelaria Prawna świadczy pełen zakres usług prawnych adresowanych zarówno do osób fizycznych, jak i wszelkiego typu organizacji.

Wszyscy członkowie naszego Zespołu każdego dnia w ramach swojej pracy dokładają wszelkich starań, aby móc dostarczać naszym Klientom w pełni adekwatne do sytuacji i maksymalnie efektywne rozwiązania prawne z zastosowaniem najbardziej profesjonalnych standardów.

Skontaktuj się

Biura

Biuro centralne:
Karolkowa 50 lok. 4
01-203 Warszawa

  Biuro regionalne:
Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
26-400 Przysucha